Inwestycja za około 30 mln złotych, setka nowych miejsc pracy. Kolejny inwestor w zabrzańskiej KSSE

W siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbył się przetarg na kolejną nieruchomość w Zabrzu. Ofertę złożyła firma Poltech Sp. z o.o., która ostatecznie nabyła działkę o powierzchni 6,89 ha przy ul. Alberta Borsiga i Ofiar Katynia za kwotę 10 mln 440 tys. zł netto.

Poltech Sp. z o.o. to certyfikowany producent koszy zbrojeniowych do ścian oporowych oraz zbrojeń dla budownictwa mieszkaniowego. W zabrzańskiej strefie ekonomicznej firma planuje zainwestować 30 mln zł i zatrudnić 100 osób.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiły 33 podmioty. Do sprzedaży pozostała ostatnia działka o łącznej powierzchni 2,1 ha. Dziewiętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd około miliarda zł, tworząc ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.


Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów.

Inwestorów przyciąga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr.

Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze