Iluminacja choinki i parada elfów odwołane. Wojewoda ogłosił żałobę


W środę wieczorem w wyniku zbiegu nieszczęśliwych okoliczności na terenie Szczyrku doszło do wybuchu w budynku mieszkalnym. Z nieruchomości pozostały tylko gruzy, zginęło 8 osób – 4 dorosłe i 4 dzieci. Wojewoda ogłosił żałobę, ta ma konsekwencje także w Zabrzu.

– W związku z katastrofą budowlaną, do jakiej doszło 4 grudnia br. w Szczyrku, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski apeluje, aby na znak żałoby w dniu 6 grudnia 2019 roku nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego oraz godnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych. Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wojewoda Wieczorek poleca opuścić jutro flagi państwowe do połowy masztu – czytamy na stronie wojewody w serwisie facebook.com.

W związku z ogłoszoną przez wojewodę śląskiego żałobą, związaną z tragedią w Szczyrku, odwołana została zaplanowana na piątek w ramach Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego uroczysta iluminacja choinki. Nie odbędzie się także zimowa parada elfów i towarzyszące jej atrakcje. Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar tragedii – dowiadujemy się z witryny zabrzańskiego magistratu.


(żms)/UM Zabrze
fot. px