Hejnał, msza i koncert Orkiestry Symfonicznej. Tak zabrzanie świętować będą Nowy Rok

fot. UM Zabrze

Tradycyjnie, z okazji rozpoczęcia Nowego Roku, mieszkańców Zabrza czeka kilka wydarzeń, które podkreślą wyjątkowość tego czasu. Na początek, 1 stycznia 2021 r., punktualnie o godzinie 12:00, z wieży zabrzańskiego Ratusza (ul. Religi 1) odegrany zostanie hejnał naszego miasta.

Chwilę później, bo o godzinie 12:15, w kościele pw. św. Kamila rozpocznie się noworoczna msza św. w intencji Zabrza i jego mieszkańców.

1 stycznia o godzinie 17:00, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się uroczysty Koncert Noworoczny. Tym razem jednak, ze względu na epidemię koronawirusa, będziemy mogli w nim uczestniczyć online. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, soliści: sopranistka Ewa Biegas, tenor Paweł Skałuba oraz baryton Michał Kutnik, a także tancerze – Zofia Czechlewska, Joanna Lichorowicz-Greś, Bartłomiej Marszałek i Adam Czechlewski.


To niecodzienne wydarzenie będzie można zobaczyć na stronie www.filharmonia.zabrze.pl oraz na facebookowym fanpage’u Filharmonii Zabrzańskiej – Instytucji Kultury Miasta Zabrze.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/Filharmonia Zabrzańska