Gdzie szukać praktyk studenckich?

Praktycznie każdy tok studiów wymaga, aby uczęszczający na nie studenci odbyli praktyki w trakcie edukacji. Nic więc dziwnego, że gdy nadchodzi ten moment, starają się oni poszukiwać miejsca, które nie tylko umożliwi im zaliczenie etapu studiów, ale także będzie pierwszym krokiem do budowania przyszłej kariery.

 

Praktyki studenckie – po co?

Wymarzona oferta praktyk studenckich bardzo często jest rozchwytywana przez wielu kandydatów. W tej kwestii liczy się więc wcześniejszy wkład w samorozwój, jak również praca podejmowana w całym toku nauczania. Niemniej jednak obowiązkowość praktyk bardzo często wiąże się z koniecznością poszukiwania najlepszych rozwiązań w różnych miejscach.

Pierwszy krok w karierze

Bardzo rzadko zdarza się, by każdy student dostał się na wymarzone praktyki. Co więcej – rzadko okaże się, żeby były one jakkolwiek płatne! Takie zatrudnienie warto więc traktować wyłącznie jako wstęp do rozwijania kariery, który pozwoli pozyskać nowe doświadczenia zawodowe, jak również pierwszą atrakcyjną pozycję w CV.

Czasami będzie tak, iż po odbytych praktykach zatrudniający decyduje się na przyjęcie studenta na stałe w szeregi swojej firmy. Istotne jest więc, aby dobrze dopasować praktyki do swoich zainteresowań i poszukiwać tego, z czym student pragnie związać swoją przyszłą karierę zawodową. Pozostaje więc pytanie, gdzie najlepiej szukać praktyk studenckich?

Praktyki studenckie – gdzie szukać?

W obecnych czasach jednym z głównych źródeł poszukiwania pracy, praktyk lub stażu jest Internet. Mnogość ogólnopolskich oraz lokalnych portali, takich jak serwis Pracuj.pl, sprawia, że każdy student może znaleźć dla siebie interesujące zajęcie. W tym celu warto bezpośrednio poszukiwać w zakładce przeznaczonej na praktyki/staże oraz pracę dorywczą.

Ponadto uczelnie udostępniają swoim podopiecznym strony, na których mogą oni przeglądać aktualne oferty praktyk studenckich – tak zwane Akademickie Biura Karier. Publikowane tam ogłoszenia w dużej mierze są dostosowane do potrzeb społeczności akademickiej, dlatego jest to bardzo dobre miejsce na poszukiwanie zatrudnienia.

Dobrym miejscem do przeglądania bieżących ofert są również wszelkiej maści grupy, zakładane w mediach społecznościowych – w tym te, dedykowane na Facebooku. Pomocne może okazać się również obserwowanie potencjalnych pracodawców na LinkedInie. Nawiązanie kontaktu, w celu odbycia bezpłatnych praktyk, może być pierwszym krokiem do prężnie rozwijającej się kariery.

(materiał partnera)