Gang “młodziaków” okradał ogródki działkowe. Mają na koncie ponad 40 włamań do altanek

Zabrzańscy policjanci zakńczyli już sprawę 42 włamań do ogródków działkowych, w której podejrzanych jest dwóch 19-latków, jeden 18-latek oraz trzech nieletnich. Wszyscy za swoje czyny opowiedzą przed sądem, gdzie trafił akt oskarżenia.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Zabrzu od kilku miesięcy prowadzili postępowanie przygotowawcze w sprawie włamań do altanek na terenie trzech kompleksów ogródków działkowych usytuowanych w Zabrzu. W toku prowadzonych czynności ustalono dwóch dorosłych sprawców popełnionych przestępstw, którymi okazali się 18 i 19-latkowie. Jak się okazało, dorośli działali wspólnie z 3 nieletnimi – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Podejrzani kradli od maja 2020 roku, a ich łupem podały zazwyczaj drobne narzędzia i elektronarzędzia. Łącznie udowodniono im 42 włamania do altanek działkowych.

Śledczy ustalili ponadto 19-letniego pasera, któremu sprzedawali skradzione przedmioty. Cała szóstka, to mieszkańcy Zabrza. Sprawą dorosłych włamywaczy i pasera zajmie się Sąd Rejonowy w Zabrzu, natomiast materiały dotyczące nieletnich przestępców zostały skierowane do sądu dla nieletnich – dodaje Bijok.


(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze