„Galapagos, czyli Druga Arka Noego” w Teatrze Nowym w Zabrzu. Premiera już w sobotę

W Teatrze Nowym w Zabrzu czeka nas ciekawy wieczór. W sobotę, 20 kwietnia, po raz pierwszy zostanie wystawiona na scenie sztuka pn. „Galapagos, czyli Druga Arka Noego” na podstawie powieści “Galapagos” Kurta Vonneguta.

To apokaliptyczna komedia i satyryczny moralitet, dotyczący cywilizacji goniącej za władzą i pieniądzem, przepełniony czarnym humorem oraz niepokojącą wizją przyszłości. Premiera odbędzie się o godzinie 18:00. Spektakl jest koprodukcją z fundacją „Serca bicie”.

„Galapagos, czyli Druga Arka Noego”, w reż. Rafała Szumskiego, opowiada historię o planecie Ziemi, którą dopada kryzys ekonomiczny, gdzie wybuchają wojny, a “sympatyczny” wirus powoduje bezpłodność i wymieranie gatunku ludzkiego.

W tym samym czasie grupka turystów z „Przyrodniczej Wyprawy Stulecia”, dryfująca na statku „Bahia de Darwin”, rozbija się na Santa Rosalii, jednej z wysp Archipelagu Galapagos. Rozbitkowie to: nieustannie pijany kapitan statku Adolf von Kleist, popadająca w depresję wdowa i ekspertka od Wysp Galapagos Mary Hepburn, mająca wkrótce urodzić włochate dziecko Hisako Hirogouchi i trzy dziewczynki z plemienia Kankabonów.

Ta przypadkowa zbieranina to ostatni ludzie zdolni do rozmnażania. To oni rozpoczną nowy etap w rozwoju ludzkości. Ich historię oraz historię świata przedstawioną „od teraz” do „za milion lat” usłyszymy dzięki duchowi Leona Trouta, robotnika, który zginął tragicznie podczas budowy „Bahii de Darwin”.

„Galapagos, czyli Druga Arka Noego” to ironiczna krytyka człowieka i cywilizacji oraz żart z teorii ewolucji będący jednocześnie jej pochwałą. Przedstawienie ma być silnym, satyrycznym uderzeniem, nie pozostawiającym widza w obojętności.

Na scenie zobaczymy Annę Konieczną, Danutę Lewandowską, Marię Stępień (gościnnie), Grzegorza Cinkowskiego, Jarosława Karpuka, Mateusz Lisieckiego-Waligórskiego, Krzysztofa Urbanowicza oraz Pawła Wolsztyńskiego (gościnnie).

Oprócz sobotniego wieczoru przedstawienie będzie można zobaczyć w tym miesiącu jeszcze 21, 27 i 28 kwietnia. Bilety można nabyć online lub w kasie Teatru.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/Teatr Nowy w Zabrzu