Fortum: “Kaloryfery powinny być wyraźnie cieplejsze już dziś w nocy”. Zdążą się rozgrzać na Walentynki?

px

Naprawy nieszczelności kotła na terenie elektrociepłowni Fortum przebiegały zgodnie z planem, dlatego w sobotę przystąpiono do jego eksploatacji. Według zapewnień, ciepło powinno dotrzeć do odbiorców w nocy.

Trwająca od poniedziałku awaria ogrzewania mocno daje się we znaki mieszkańcom, szczególnie, że temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera. W sobotę wieczorem u odbiorców ciepła w Zabrzu kaloryfery były nadal zimne.

Rozpoczęliśmy uruchamianie kotła i stopniowo zwiększamy dostawy ciepła. Proces musi być rozłożony na kilkanaście godzin ze względu na wymagania techniczne sieci ciepłowniczej – czytamy w wydanym w sobotę komunikacie na stronie internetowej elektrociepłowni Fortum.


Jednak kaloryfery powinny być wyraźnie cieplejsze już dziś w nocy (tj. z soboty na niedzielę)

– zapewnia Fortum.

Elektrociepłownia zakończyła również akcję przekazywania grzejników elektrycznych placówkom wskazanym przez władze Zabrza i Bytomia – łącznie dostarczono 254 urządzenia. Co zastanawiające – na oficjalnym profilu Fortum w mediach społecznościowych trudno szukać bieżących informacji o tej inicjatywie, a także o samej awarii i postępie prac. Zwracają na to uwagę użytkownicy w komentarzach do wpisu na temat Walentynek. (pisownia oryginalna)

– “W ramach Walentynek proponuję dzień wcześniej odpalić ogrzewanie. Człowiek płaci, a zamarza w domu. Kaloryfery wszystkie na 5. Podziękować za takie usługi. Na dworze cieplej niż w domu jak się człowiek przejdzie 5 minut nawet. A zamiast informować, jak wam idzie naprawa, wrzucacie jakieś mało wartościowe posty o Walentynkach. Rozumiem, że za okres kiedy nie było nawet ciepła przez chwilę, klienci nie będą musieli zapłacić?” – zastanawia się Internautka.

“Będą fantastyczne, mróz na dworze i zimne kaloryfery, po prostu rewelacja”

– zauważa inny z Internautów.

– “W tym roku nie liczę na wiele, wystarczy żeby na ♥️Walentynki♥️ kocioł Fortum Polska w Zabrzu rozgrzał się do czerwoności🌡️ i w te mrozy rozpalił ogień naszego domowego ogniska 🔥🥰👩‍❤️‍👨🕯️” – czytamy w kolejnym komentarzu.

(żms)
fot. px