Filharmonia Zabrzańska zaprasza na koncert on-line. To okazja, by posłuchać młodych talentów

fot. UM Zabrze

“Śnić sen…w karnawale!” to tytuł koncertu, na który już w najbliższą sobotę zaprasza Filharmonia Zabrzańska. Będzie to muzyczne święto młodych talentów, bowiem na naszej zabrzańskiej estradzie zaprezentują się adepci sztuki wokalnej, a dokładniej studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wystąpią: Agnieszka Krusz, Sylwia Ziółkowska, Monika Nowak, Anna Maślanka, Artur Plinta, Jakub Szmidt, Jakub Borgiel i Jakub Kotowicz.

Jesteśmy głęboko przekonani, iż ich piękne głosy zdobędą serca słuchaczy nie tylko podczas koncertu on-line, a przede wszystkim w niedalekiej przyszłości na scenach teatrów i estradach koncertowych całego świata – komentuje Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej.


W repertuarze koncertu usłyszymy wyłącznie arie – od pochodzących m.in. z oper Verdiego, Donizettiego, poprzez operetkowe dzieła Straussa i Lehara, po hity Gershwina oraz Leigh.

Wszystkim artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Koncert ten będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę, 30 stycznia, o godzinie 18:00, na kanale Filharmonii Zabrzańskiej w serwisie YouTube, będzie on również dostępny za pośrednictwem strony www.filharmonia.zabrze.pl oraz w portalu Facebook (fanpage Filharmonii Zabrzańskiej – Instytucji Kultury Miasta Zabrze).

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze