Festiwal Kwiatów w MOB Zabrze. Warsztaty, stoiska ze zdrową żywnością i wiele innych atrakcji

Już po raz 14. w Miejskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się Festiwal Kwiatów. Wydarzenie zaplanowano na najbliższy weekend, w dniach 19-20 czerwca. Wstęp wolny.

Tegoroczna edycja imprezy łączyć będzie nie tylko „Naturę, Sztukę i Piękno”, co jest równolegle hasłem promocyjnym imprezy, ale również promować będzie ekologię i bezpieczeństwo.

Festiwal po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wraca znów z bogatą i wyjątkową ofertą, choć wciąż odbywającą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Impreza obfitować będzie w spotkania dla dużych i małych, chociażby warsztaty ogrodnicze, zielarskie czy pszczelarskie i wreszcie przedstawienie utalentowanych przedszkolaków –wierszolaków.


Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół, aż po ceramikę ogrodową, torby filcowe i kolczyki plecione na szydełku. No i oczywiście kwiaty. Kolorowe krzewy, byliny, jedno czy dwuletnie.

W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Kwiatów wystąpi Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego, Opole Quartet, Kajetan Drozd Band, Blue Dragonfly, Zabrzańska Szkoła Suzuki oraz Grzegorz Płonka i zespół Ligocianie, który dopełni wcześniejszą projekcję widowiska „Powstanie w nas”, powstałą we współpracy Filharmonii Zabrzańskiej i Teatru Nowego, a dotyczącą setnej rocznicy Powstań Śląskich.

Wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajdziemy na plakacie.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze