Escape room, pokazy dronów i robotów. Noc Naukowców Politechniki Śląskiej już w sobotę

Gry logiczne i planszówki, wieża Midasa, warsztaty autoprezentacji, Solver Escape Room czyli Naukowy Pokój Zagadek, pokazy robotów i sprzętu militarnego – to tylko część atrakcji, jakie czekają na tych, którzy wezmą udział w zabrzańskiej odsłonie Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Organizacji i Zarządzania.

W kampusie Politechniki Śląskiej (budynki A, B i C) przy ul. Roosevelta 26 będzie można sprawdzić jakość dźwięku i głośność swojego krzyku. Podczas warsztatów autoprezentacji profesjonaliści zdradzą metody na to, jak dobrze wypaść przed szerszym gronem odbiorców.


Tworzyć, kreować i konstruować będzie można w Laboratorium Kreatywnego Myślenia, a sprawdzić swoją wiedzę i szybkość kojarzenia faktów w Naukowym Pokoju Zagadek.

Ci, którzy odwiedzą w sobotę, 12 października, kampus Politechniki Śląskiej przy ul. Roosevelta 26 będą mieli również okazję poznać produkty inżynierii bezpieczeństwa w naszej codzienności, wziąć udział w pokazach dronów i innych obiektów latających, a także nowoczesnego sprzętu medycznego.

W programie przewidziano także prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego oraz strefę studenta.

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej potrwa od godziny 15:00 do godziny 21:00. W Zabrzu wielkie otwarcie zaplanowano w kampusie PŚl przy ul. Roosevelta 26 na godzinę 16:30.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre z nich wymagana jest rejestracja. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie www.nocnaukowcow.com.pl

(żms)/UM Zabrze
fot. Noc Naukowców POLŚL