Epoka lodowcowa w Forum. Igloo, niedźwiedź polarny, arktyczne pingwiny, a nawet przerębel…

Zima nie odpuszcza, także w gliwickim CH FORUM. Od 1 do 17 marca dostępna tam będzie interaktywna wystawa edukacyjna „Epoka lodowcowa”.

Warto przyjść, aby dowiedzieć się więcej o mroźnych stronach świata, a przy okazji spędzić czas wesoło i kreatywnie. Wystawę można zwiedzać indywidualnie lub w grupach szkolnych (w dni powszednie). Tym drugim dedykowany jest dodatkowo cykl wykładów „Ulotny suchy lód”, które poprowadzą popularyzatorzy nauki. Pula miejsc na nie jest praktycznie wyczerpana.

Jednakże każdy może, bez wcześniejszych zapisów i zupełnie za darmo, zwiedzić wystawę indywidualnie i wziąć udział w ok. 30-minutowym spotkaniu. Zajrzeć na poszczególne stanowiska tematyczne i przekonać się, jak wygląda życie na Arktyce. Dzieci znajdą tu odpowiedzi na wiele intrygujących pytań: co to jest zorza polarna?; jak zbudować igloo?; z czego składa się eskimoski strój?; w co bawią się eskimoskie dzieci czy też jakie zwierzęta można spotkać w tej mroźnej krainie?

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Na początku wyprawy dzieci zostaną ubrane w eskimoskie stroje, a wszyscy chętni uczestnicy będą mogli podejść do odpowiednio przygotowanego stanowiska, gdzie zostaną dodatkowo ucharakteryzowani. [/perfectpullquote]

Na wystawie będzie można zobaczyć: igloo z efektem zorzy polarnej, igloo z lodowymi skamienielinami, magiczny przerębel, ścianę edukacyjną z fotografiami z dalekich podróży, ogromną lodową rzeźbę, ogromnego niedźwiedzia polarnego, a także arktyczne pingwiny.

A wszystko to w tematycznie udekorowanej scenerii, pełnej imitacji skór niedźwiedzi polarnych, śnieżnych choinek czy kolorowych świateł stwarzających efekt zorzy polarnej. Ponadto każdy młody uczestnik będzie mógł przy właściwym stanowisku zbudować/udekorować igloo, a także stworzyć swoje własne eskimoskie arcydzieło, które zabierze ze sobą. Dzieci będą miały również okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na specjalnie stworzonym lodowym tronie.

(żms)
fot. K. Krzemiński