Dzień Kobiet z Filharmonią w Zabrzu. Orkiestrę poprowadzi jeden z najwybitniejszych dyrygentów

Filharmonia Zabrzańska zaprasza na specjalny koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 10 marca, o godzinie 18:00 w sali koncertowej przy ul. Park Hutniczy 7 w Zabrzu.

Inspiracją do powstania programu koncertu „Muzyka jest kobietą” stały się postacie kobiet, które na przestrzeni wieków pojawiały się w literaturze muzycznej. Będzie to więc okazja do usłyszenia dzieł tak znamienitych kompozytorów, jak: Smetana, Strauss, Saint-Saens, Haydn i Mendelssohn.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej poprowadzi jeden z najwszechstronniejszych polskich dyrygentów – Wojciech Rodek.

To postać znana i ceniona przez orkiestry w Polsce i Europie. Występował z wieloma wyśmienitymi solistami oraz zespołami orkiestrowymi w najlepszych salach koncertowych świata. Laureat muzycznych nagród, znawca i wybitny interpretator zarówno wielkiej symfoniki, jak i dzieł operowych i operetkowych. W swoim artystycznym dorobku posiada liczne prawykonania oraz bogatą dyskografię.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/Paweł JaNic Janicki