Dzień Dziecka warto spędzić w Forum. Finalista Master Chef Jr. poprowadzi warsztaty kulinarne


Dzień Dziecka w centrum handlowym Forum w Gliwicach będzie pyszny i wesoły. 1 czerwca przyjedzie tam wschodząca gwiazda polskiej kuchni: Jakub Tomaszczyk, zdobywca II miejsca w pierwszej polskiej edycji Master Chef Junior.

Pierwszą nauczycielką gotowania była dla Kuby babcia, a potrawą placki ziemniaczane. Już jako kilkulatek przygotował je dla rodziców. Od czasu startu w kulinarnym show Kuba doskonali warsztat i dzieli się gastronomiczną wiedzą z rówieśnikami.

Zrobi to także w pierwszą sobotę czerwca w centrum handlowym przy ulicy Lipowej. Otwarte dla wszystkich warsztaty i pokazy kulinarne rozpoczną się o godzinie 13:00 i potrwają, z przerwami, do godziny 18:00. W menu młodego szefa kuchni na ten dzień są: tortilla z kurczakiem, wymyślne tosty z guacamole, mozzarellą i innymi dodatkami, a także deser warstwowy z musem z mango z kremem malinowym, granolą oraz świeżymi owocami.


[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik warsztatów otrzyma zestaw małego kucharza. Można go będzie także zdobyć za zrobione w Forum zakupy (za min. 150 zł).[/perfectpullquote]

Swoje apetyty zaspokoją także łowcy autografów i amatorzy wspólnych zdjęć, na które Kuba na pewno znajdzie czas. Wśród dodatkowych atrakcji dla maluchów, które rozpoczną się już o godzinie 11:00, są ponadto: malowanie buziek, modelowanie balonów, automat z balonami napełnionymi helem, wata cukrowa oraz konkursy na scenie głównej Forum (parter), która tego dnia będzie centrum wszystkich wydarzeń.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Ponieważ liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, na facebookowym profilu Forum trwa konkurs, w którym nagrodą jest uczestnictwo w wydarzeniu.

fot. ŁG/24gliwice.pl