Dzień Dziecka w Zabrzu. Atrakcje w Teatrze Nowym i w zabrzańskiej Arenie, pikniki w dzielnicach

Z okazji Dnia Dziecka w Zabrzu będzie się sporo działo. Imprezy i wydarzenia, organizowane z myślą o najmłodszych rozpoczną się już od wczesnych godzin porannych i potrwają do późnego wieczora. Specjalne atrakcje zostały przygotowane m.in. na promenadzie Areny Zabrze, w Teatrze Nowym, a także w poszczególnych dzielnicach naszego miasta.

Arena Zabrze zaprasza do spędzenia tego dnia na sportowo. Już od godziny 11:00 na najmłodszych będą tu czekały animacje i zabawy, przeboje muzyczne, teqball, cymbergaj, szachy w plenerze, dmuchańce, trening z Akademią Górnika i wiele innych niespodzianek. O godzinie 12:00 rozegrany zostanie mecz centralnej Ligi Juniorów U-19. Górnik Zabrze zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Zakończenie imprezy zaplanowane jest na godzinę 16:00.

W tym szczególnym dniu dwie szkółki rolkarskie: Rolki u Karolki – Profesjonalna szkoła jazdy na rolkach i Skating School Zabrze przygotowały dla chętnych mini zawody Bladecross (wyścig na torze przeszkód). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w hali Areny Zabrze przy ul. Olimpijskiej. Zapisów na zawody może dokonać tylko opiekun prawny dziecka.

W PROGRAMIE:
 • zawody Bladecross,
 • bicie rekordu przejazd pod oraz nad tyczką,
 • podium medale dla zwycięzców,
 • dyplomy dla każdego dziecka,
 • drożdżówki i ciasta dla dzieci,
 • super nagrody.

Zapisy: pod nr. tel.: 511-849-814 i 729-846-604 lub mailowo: Kimi90@interia.pl albo rolkiukarolki@gmail.com (organizatorzy proszą o podanie imienia i nazwiska dziecka, wieku oraz szkółki lub niezrzeszony).

Dzień Dziecka w Teatrze

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza najmłodszych na Bajkowy Dzień Dziecka. Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Teatru Nowego w Zabrzu „Z Kulturą” zabrzańscy artyści przygotowali wyjątkową propozycje dla dzieci, które 1 czerwca obchodzą swoje święto.

PROGRAM Bajkowego Dnia Dziecka w Teatrze Nowym w Zabrzu:
 • godz. 14.00 – zwiedzanie teatru z podziałem na dwie grupy: dziecięcą i dorosłą (czas trwania 1 godzinę),
 • godz. 15.00 – warsztaty artystyczne dla dzieci: lalkarskie, choreograficzne, wokalne (każde po 20 minut), ilość miejsc ograniczona, zapisy pod nr. tel.: 609 621 460,
 • godz. 17.00 – spektakl dla dzieci „Niesamowite przygody skarpetek” w reżyserii Zbigniewa Stryja,
 • godz. 18.40 – dzięki partnerom, którzy zdecydowali się wesprzeć Teatr w organizacji tego dnia, po przedstawieniu na dzieci będzie czekała niespodzianka.

KUP BILETY ONLINE – rezerwacja miejsc pod nr. tel.: 723 331 007 lub do nabycia w kasie teatru.

Dzień Dziecka w dzielnicach

Wiele inicjatyw z okazji Dnia Dziecka podejmują też Rady Dzielnic oraz inne podmioty organizujące osiedlowe festyny. W najbliższą sobotę imprezy odbędą się m.in. w:

 • Rokitnicy na terenie ROD Kaprys. Start o godz. 15.00. Na najmłodszych czekać będzie tu wiele atrakcji, w tym dmuchańce, pojazdy wojskowe, animacje, konkursy oraz piana party.

 • Makoszowach przy ul. Dalekiej 2a. Start o godz. 15.00. W ramach festynu organizatorzy przewidują: występy artystów, dmuchańce, animacje, wesołe miasteczko, gastronomię, wielką imprezę z pianą i inne atrakcje.

 • Dzień Dziecka organizuje także MKS Zaborze we współpracy z Radą Dzielnicy Zaborze Północ. Festyn odbędzie się tu 2 czerwca, w niedzielę. Start o godz. 15.00, a uczestnicy będą bawić się na sportowo.

A może… INDUSTRIADA?

W tym roku właśnie w sobotę, 1 czerwca, odbędzie się Industriada czyli Święto Zabytków Techniki, która w br. zbiegła się z obchodami Dnia Dziecka. W Zabrzu w tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą udział cztery obiekty: Kopalnia Guido, Sztolnia Królowa Luiza – Strefa Carnall, Park 12C Sztolni Królowa Luiza oraz Szyb Maciej.

Osoby, które w ramach Industriady wybiorą się do jednego z tych miejsc mogą liczyć na wiele atrakcji oferowanych bezpłatnie lub w atrakcyjnej cenie.

Będzie można zwiedzać z przewodnikiem Kopalnię Guido, Szyb Maciej oraz Sztolnię Królowa Luiza. W każdym z tych obiektów odbędą się ciekawe warsztaty, pokazy, koncerty i spektakle – również dla najmłodszych. Więcej na temat wydarzenia można przeczytać – TUTAJ:

INDUSTRIADA w zabrzańskich zabytkach techniki. Warsztaty, wycieczki i pokazy – program

Dzień Dziecka w Parku Techniki Wojskowej

Mała Armia Grupa Śląsk i Fundacja Militarny Mikołaj organizują Dzień Dziecka w Parku Techniki Wojskowej przy ul. Mochnackiego 12. W programie m.in. dmuchaniec, trampoliny, tor przeszkód, malowanie twarzy, warkoczyki i wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje można znaleźć tu:

Dmuchańce, trampoliny i wiele innych atrakcji. Dzień Dziecka w Parku Techniki Wojskowej w Zabrzu

(żms)/UM Zabrze
fot. Paweł JaNic Janicki/UM Zabrze