Dzieci potrącone na przejściu dla pieszych. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia


Zabrzańscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na ulicy Stalmacha. Kierująca renault potrąciła na przejściu dla pieszych dwójkę dzieci. Na szczęście obrażenia, jakie odniosły dzieci, nie były groźne.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godzinie 14.00 na ulicy Pawła Stalmacha w Zabrzu. Jak wynika z ustaleń, 27-letnia mieszkanka Zabrza kierująca samochodem osobowym marki Renault, potrąciła przechodzące przez przejście dla pieszych dzieci w wieku 7 i 8 lat.

W wyniku wypadku 8-latka doznała złamania piątego palca lewej ręki. Okoliczności tej sprawy badają zabrzańscy śledczy.

– Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu. Kierowca, rowerzysta i oczywiście pieszy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy. Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, p.o. oficera prasowego KMP Zabrze.


Aktualnie panująca aura sprawia, że warunki na drodze stają się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

(żms)/KMP Zabrze