Dwaj kibice Górnika zatrzymani podczas meczu ze Stalą Mielec. „Dwuletni zakaz stadionowy”

Dwie osoby zatrzymano podczas meczu Górnika Zabrze ze Stalą Mielec w minioną sobotę. To oczywiście mężczyźni, z których jeden chciał wnieść na spotkanie pałkę teleskopową, drugi próbował wejść tam z alkoholem.

Widowisko, które odbywało się na Arenie przy ul. Roosevelta zgromadziło na trybunach ponad 21 tysięcy widzów. Funkcjonariusze z zabrzańskiej policji wspierani przez katowicką prewencję już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion miejski.

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej. Będąc uczestnikiem takiej imprezy, obowiązują nas przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przepisy te niestety zlekceważyło dwóch kibiców Górnika Zabrze – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

35-letni kibic z Rudy Śląskiej, na stadion próbował wnieść alkohol. Za to wykroczenie będzie musiał zapłacić 2000 złotych grzywny oraz czeka go 2-letni zakaz stadionowy. Drugi z zatrzymanych to 28-latek, który na teren stadionu chciał wnieść pałkę teleskopową

– dodaje.

Policja przypomina, że zgodnie z artykułem 59, ust. 1, ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych: Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty, lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze