Dwa wypadki z udziałem motocyklistów w Zabrzu. Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu


Podczas weekendu na terenie Zabrza doszło do 19 kolizji i dwóch wypadków. W obu uczestniczyli motocykliści. Niestety – jeden z nich nie żyje. Drugi miał więcej szczęścia – skończyło się na złamaniach.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w piątek, krótko przed godziną 18:00 na ulicy Skłodowskiej. Według wstępnych ustaleń 31-letni kierujący samochodem Mazda wymusił pierwszeństwo na kierującym motocyklem marki Suzuki i doprowadził do zderzenia dwóch pojazdów.

W wyniku odniesionych obrażeń 32-letni motocyklista zmarł na miejscu. W miejscu zdarzenia występowało bardzo małe natężenie ruchu. Kierowca mazdy był trzeźwy.

Drugi z wypadków miał miejsce w sobotę około godziny 12:00, na ulicy Magazynowej, gdzie według wstępnych ustaleń 55-letni kierujący motorem marki KTM wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford Transit, którego kierowcą był 51-letni mieszkaniec Zabrza.


W wyniku zderzenia kierujący motorem doznał złamania kości udowej, miednicy oraz obojczyka. Zarówno kierowca motocykla, jak i samochodu byli trzeźwi. W obu sprawach prowadzone są policyjne czynności.

(żms)/KMP Zabrze