Dni Śląskich Kin Studyjnych także w kinie Roma. Na jakie filmy można wybrać się w weekend?

Z okazji Dni Kin Studyjnych w najbliższy weekend, w dziesięciu kinach w naszym regionie, odbędą się specjalne seanse. W wydarzeniu bierze także udział najstarsze kino na Górnym Śląsku – zabrzańskie Kino Roma. Na co można wybrać się tam w najbliższy weekend?

W sobotę o godzinie 18:00 w ramach II części przeglądu kultowych filmów w reżyserii Jima Jarmuscha, wyświetlony zostanie „Truposz”. Z kolei w niedzielę, 26 maja, zaplanowano „Oscarowe Kino na Dni Śląskich Kin Studyjnych” – o godzinie 16:00 będzie można zobaczyć film „Spirited away” w reż. Hayao Miyazaki, natomiast o godzinie 18:10 odbędzie się projekcja filmu „Strefa interesów” w reż. Jonathana Glazera.

Kino Roma od ponad 110 lat jest miejscem spotkań miłośników kina ambitnego, którego głównym zadaniem jest inspirowanie widza do własnych przemyśleń.

Poprzez twórczą atmosferę pozbawioną blasków komercji, pozwala na chwilę refleksji – stara się, by wyświetlane filmy nie podawały gotowego rozwiązania, a jedynie akcentowały problem. Łamiąc granice i stereotypy, przedstawiając prawdziwy świat i zmieniając jego obraz w oczach widza. Nie oznacza to jednak, że odcina się od produkcji Hollywood. Wybiera te, które poza efektami specjalnymi posiadają również treść. Często również wyświetla bajki animowane dla dzieci i dla dorosłych. Widownia mieści obecnie 267 osób.

(żms)/UM Zabrze