Dni otwarte na Wydziale Nauk Medycznych ŚUM. Co zaplanowano dla tegorocznych maturzystów?

fot. Mariusz

Dni Otwarte Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odbędą się w dniach 23 – 24 maja (czwartek – piątek). To różnego rodzaju wydarzenia skierowane do maturzystów.

Podczas dwudniowej imprezy będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną, warunkami studiowania, zasadami rekrutacji, jak również wziąć udział w prezentacjach, wykładach, quizach, a nawet pokazach kuchni molekularnej.

Dni otwarte na uczelni to okazja do bliższego poznania specyfiki funkcjonujących na niej wydziałów, a nie rzadko też wykładowców i starszych kolegów i koleżanek, z którymi można porozmawiać i rozwiać różne wątpliwości dotyczące studiowania. Jakie atrakcje zaplanowali tym razem organizatorzy Dni Otwartych na Wydziale Nauk Medycznych ŚUM? Program tegorocznych Dni przewiduje m.in.: pokazy pierwszej pomocy, warsztaty z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia, zwiedzanie sal ćwiczeniowych do nauki anatomii, pokazy specjalistycznego sprzętu, warsztaty z zakresu badania echokardiograficznego, prezentacja na temat racjonalnego odżywiania czy też warsztaty z zakresu prawidłowego pomiaru masy ciała.

Śląski Uniwersytet Medyczny to czołowa instytucja akademicka w Polsce, która odgrywa kluczową rolę w dziedzinie medycyny, nauk o zdrowiu i opiece zdrowotnej.

Od ponad siedemdziesięciu pięciu lat przyczynia się również do rozwoju prężnie funkcjonującego ośrodka akademickiego w Zabrzu, który zapewnia studentom edukację na najwyższym poziomie.

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu (wcześniej: Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu oraz Wydział Lekarski i Oddział Stomatologiczny) był do 1971 roku jedynym wydziałem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (wcześniej Śląskiej Akademii Medycznej). Utworzony w roku 1948 stał się – w miarę rozwoju Uczelni- bazą dla powołania kolejnych jej wydziałów (m.in. Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach). Więcej informacji można znaleźć na stronie ŚUM – kliknij tu.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/SUM