Dachowanie na rondzie Sybiraków. Nietrzeźwy obcokrajowiec miał ponad dwa promile alkoholu

39-letni obywatel Ukrainy mając ponad dwa promile alkoholu we krwi dachował swoim samochodem na rondzie Sybiraków. Zdarzenie miało miejsce w środę po godzinie 22:00

Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało…

Kierujący fiatem 39-letni obywatel Ukrainy wjeżdżając na Rondo Sybiraków, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik oraz słup, po czym dachował. Na miejsce wezwano policjantów ruchu drogowego. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że sprawca kolizji ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 39-latek odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Więcej na temat konsekwencji grożących za kierowanie „na podwójnym gazie” pisaliśmy we wcześniejszym materiale o kolizji z wtorku. Wygląda na to bowiem, że pijani kierowcy na drogach naszego miasta to codzienność. Zapewne nie wszyscy ujawniają się sami, jak uczestnik dachowania na rondzie, czy zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Fitelberga i Moniuszki.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze