Cracovia – Górnik Zabrze. Przedmeczowe prognozy bukmacherów

Górnik Zabrze po raz ostatni w Ekstraklasie wygrał 14 marca. Od tego czasu Zabrzanie nie potrafią się przełamać i utknęli w środku ligowej stawki. Szansą na poprawę nastrojów ma być mecz z Cracovią, choć Górnik nie będzie faworytem bukmacherów.

 
Polegając tylko i wyłącznie na matematyce można optymistycznie stwierdzić, że Górnik Zabrze ma nadal szansę nawet na zajęcie czwartego miejsca na koniec sezonu Ekstraklasy. Jednak realnie oceniając obecną formę, to liczyć trzeba po prostu na przyzwoite wyniki i zakończenie rozgrywek w nieco lepszych nastrojach. Potwierdzają to przewidywania firmy bukmacherskiej STS – kurs na to, że Górnik uplasuje się ostatecznie na 4 pozycji to… 500.00.

Od 14 marca Górnik Zabrze nie wygrał ligowego meczu. W ostatnich dziesięciu kolejkach zgromadził tylko sześć punktów, co jest najsłabszym wynikiem w całej stawce. Do końca sezonu zostały już zaledwie trzy spotkania na pokazanie się z dobrej strony. W najbliższej serii Górnik Zabrze na wyjeździe zagra z Cracovią, której niewiele brakuje by zapewnić sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Górnik w kryzysie, trener na wylocie

Nadzieje były spore a wyniki ostatecznie są poniżej oczekiwań. W specyficznym sezonie przejściowym zespół Górnika Zabrze dobrze rozpoczął zmagania. Po 15 kolejce zajmował miejsce piąte i miał tyle samo punktów co czwarty Śląsk Wrocław. Runda rewanżowa miała dać Górnikowi szansę gry o duże cele, a ostatecznie drużyna Michała Brosza zawiodła na całej linii.

Górnik obecnie zajmuje pozycję 10. – i to oczywiście miejsce bezpieczne i nie powodujące zagrożenia spadkiem – ale nadzieje były o wiele większe. Nie dziwi więc, że w mediach pojawiają się spekulacje, że to być może ostatnie tygodnie trenera Brosza w roli szkoleniowca Górnika Zabrze (choć ostatnio informacje te są dementowane). Oczywiście winny całej sytuacji jest nie tylko trener, ale dla fanów to marna pociecha.

Kryzys Górnika powoduje, że bukmacherzy nie wierzą w jego wygraną nawet z niżej notowanym rywalem jakim jest obecnie Cracovia. Kursy przedmeczowe wystawione przez firmy bukmacherskie wskazują zespół Pasów jako faworyta najbliższej konfrontacji obu ekip. Bukmacher STS na wygraną Cracovii przygotował kurs 2.32, na remis 3.10 a na wygraną Górnika 3.20.

W ofercie bukmachera znalazły się także kursy na np. zwycięzcę danej połowy czy możliwe popisy strzeleckie.

Wygra 1. połowę (zakład bez remisu): Cracovia – 1.62, Górnik Zabrze – 2.22
Wygra 2. połowę (zakład bez remisu): Cracovia – 1.62, Górnik Zabrze – 2.22
Cracovia strzeli bramkę: TAK – 1.28, NIE – 3.70
Górnik Zabrze strzeli bramkę: TAK – 1.45, NIE – 2.70

Cracovia złapała wiatr w żagle

Zespół Michała Probierza zaczął lepiej punktować w minionych tygodniach, co dla Górnika nie jest dobrą informacją. Pasy zremisowały z Legią Warszawa i Wisłą Kraków w meczu w derbowym, a także zdołały pokonać Wisłę Płock.

Nadal jednak są elementy, które Cracovii idą przeciętnie, a mowa tu o skuteczności. W minionych trzech kolejkach zespół z Krakowa strzelił zaledwie jednego gola. Potrafił za to w każdym spotkaniu zagrać na zero z tyłu.

Cracovia była już w tym sezonie na ostrym zakręcie, a na horyzoncie pojawiło się ryzyko spadku z ligi, ale zdaje się, że ten scenariusz ostatecznie się nie ziści (aktualnie wystawiony przez bukmachera STS kurs na taki scenariusz to 40.00) . Trzeba też pamiętać, że dorobek punktowy Cracovii „z boiska” nie jest aż tak słaby jak widnieje to w tabeli Ekstraklasy. Pasy do sezonu przystąpiły bowiem z -5 punktami. Gdyby nie ten fakt do dziś Cracovia i Górnik Zabrze miałyby po tyle samo „oczek” na swoim koncie.

Ostatnia prosta sezonu, co z kibicami?

Górnik Zabrze do rozegrania ma jeszcze w tym sezonie trzy mecze ligowe. Pierwszy z nich to właśnie rywalizacja z Cracovią 3 maja. Następnie 7 maja do Zabrza przyjedzie drużyna Jagielloni Białystok, a na zakończenie Górnik uda się na wyjazd do Poznania gdzie zmierzy się z tamtejszym Lechem. Ten mecz zaplanowano na 16 maja.

Od 15 maja natomiast na trybunach – w ograniczonej liczbie – będą mogli ponownie zasiadać kibice. To oznacza, że ostatnia kolejka PKO BP Ekstraklasy choć w części będzie odbywała się z ich udziałem. Niestety, fani w Zabrzu nie będą mogli zobaczyć w akcji swojej drużyny. Na własnym obiekcie Górnik Zabrze po raz ostatni zagra 7 maja, a więc jeszcze przed otwarciem stadionów dla kibiców.

Firma bukmacherska STS prowadzi działalność na terytorium Polski zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Oznacza to, że STS to legalny bukmacher, a tylko u takich można obstawiać zakłady. Osoba decydująca się na obstawianie u nielegalnych bukmacherów łamie prawo i musi liczyć się z możliwymi konsekwencjami. Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Hazard uzależnia.

(materiał partnera)