Bundesliga zrewitalizowała boiska przy ul. Gdańskiej. Spora zasługa Lukasa Podolskiego

Jeszcze nie tak dawno zabrzanie zastanawiali się, co to za obiekt. Już wiadomo. Niemiecka Bundesliga zrewitalizowała boiska przy ul. Gdańskiej 40D.

Inwestycja to efekt międzynarodowej inicjatywy Bundesliga Common Ground, która podobne przedsięwzięcia zrealizowała już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Meksyku, czy Niemczech. W środę Zabrze, jako pierwsze miasto w Polsce, dołączyło do tego prestiżowego grona.

Podczas wczorajszego otwarcia nowego obiektu nie mogło zabraknąć piłkarzy Górnika Zabrze z Lukasem Podolskim na czele.

To właśnie z inicjatywy byłego mistrza świata The Common Ground zainteresowało się właśnie naszym miastem.

Nie ma co ukrywać, że miałem swój udział w tej lokalizacji. W Bundeslidze mam status gwiazdy i po prostu im powiedziałem, że to musi być Zabrze. Bardzo się cieszę, że powstają takie miejsca. Sam zaczynałem grać w dużo gorszych warunkach, po prostu na ulicy – mówił Lukas Podolski, który podkreślił, jak ważne dla dzieci i młodzieży jest budowanie niezbędnej infrastruktury. Dzięki temu najmłodsi zyskali w Zabrzu kolejne boisko, na którym mogą szlifować swój piłkarski talent. W ramach projektu powstał również okolicznościowy mural.

Na przybyłych na otwarcie boiska przy ul. Gdańskiej czekały liczne atrakcje, takie jak m.in.: animacje, konkursy, gadżety i autografy, czy też rozgrywki na konsoli, dzięki którym uczestnicy mogli poczuć atmosferę panującą na stadionach Bundesligi. Na nowym obiekcie rozegrany został również mini-turniej, w którym udział wzięła m.in. młodzież z Akademii Górnika Zabrze. Wygrała szkółka patronacka Łukasza Piszczka z Goczałkowic – partner Borussi Dortmund.

Honor Zabrza obroniły natomiast zwyciężając dziewczęta z Kobiecego Klubu Sportowego Górnik Zabrze.

Bundesliga Common Ground to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu szeroko rozumianą popularyzację gry w piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży. Swoje działania realizuje właśnie poprzez budowanie i remontowanie boisk piłkarskich na całym świecie. Partnerem inwestycji w naszym mieście była Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/Paweł JaNic Janicki