„Bezpieczny sk8park”. Na osiedlu M. Kopernika zaplanowano imprezę, będą konkursy i quizy z nagrodami

Zabrze przystąpiło do wojewódzkiej kampanii „Bezpieczny sk8park”. W ramach akcji już 3 sierpnia, na terenie zabrzańskiego skateparku na osiedlu Mikołaja Kopernika (Park im. Jana Pawła II) odbędzie się specjalna impreza.

W trakcie wydarzenia promowane będą zasady bezpiecznego korzystania ze skateparków i pumptracków. Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00. W programie przewidziano także konkursy i quizy z nagrodami.

Skatepark to miejsce przeznaczone wyłącznie dla rolkarzy, deskorolkarzy oraz miłośników hulajnóg i rowerów BMX posiadających odpowiednie umiejętności.

Niestety coraz częściej zdarzają się jednak sytuacje, które są niedopuszczalne w miejscu uprawiania sportów extremalnych. Przykłądowo – na rampy wchodzą małe dzieci, nie wszyscy stosują się do obowiązkowej zasady noszenia kasku, niektórzy spacerują czy przesiadują na rampach stwarzając zagrożenie dla aktywnych uczestników. Tego typu zachowania mogą prowadzić do poważnych urazów. Kampania „Bezpieczny sk8park” ma uświadamiać i zapobiegać tego typu zdarzeniom.


Kampania powstała z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

(nmm)/UM Zabrze
fot. px
grafika: UM Zabrze