Awaria kotła w elektrociepłowni Fortum w Zabrzu. „Ciepło będzie dostarczane, ale w mniejszej ilości”

fot. UM Zabrze

Ogrzewacie mieszkania ciepłem systemowym z elektrociepłowni FORTUM Zabrze? Nie mamy dobrych informacji. Przed Wami co najmniej jeden dzień z „obniżonym komfortem cieplnym”.

– Podobno znowu awaria w Fortum i przez 3 dni nie będzie dostaw ciepła – pisze jeden z mieszkańców w mediach społecznościowych. I okazuje się, że jest w tym dużo prawdy, bo komunikat na ten temat zdążyło już wydać Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

W poniedziałek, 16 stycznia, doszło do awarii kotła w elektrociepłowni Fortum w Zabrzu. Z powodu awarii elementów ciśnieniowych kotła, wystąpią zakłócenia dostaw ciepła na terenie Zabrza i Bytomia

– informuje spółka ZPEC.

Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a komfort cieplny będzie obniżony. Przewidywany czas naprawy i przywrócenia poprawnych parametrów ciepła będziemy mogli podać w dniu jutrzejszym – dodaje Przedsiębiorstwo.

Przypomnijmy, że podobna poważna awaria w Fortum miała miejsce około 2 lata temu, również zimą. Niedogodności dla odbiorców ciepła w tamtej sytuacji potrwały dobrych kilka dni.

(żms)