Awaria kotła w elektrociepłowni Fortum Polska. Część mieszkańców może mieć chłodne kaloryfery

fot. UM Zabrze

Zima w pełni, tym bardziej pechową można nazwać zaistniałą awarię ogrzewania. Jej efekt może być odczuwalny dla około 23 tys. odbiorców ciepła systemowego w Zabrzu.

Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. poinformowało, że z powodu awarii nowego kotła na terenie zabrzańskiej elektrociepłowni występują zakłócenia dostaw ciepła na terenie Zabrza i Bytomia. Problem z ogrzewaniem może dotyczyć łącznie nawet 70 tysięcy użytkowników.

Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a kaloryfery będą chłodniejsze. Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem, który określi przewidywany czas naprawy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy – komentuje Jacek Ławrecki, dyrektor ds. Komunikacji, Polska i Kraje Bałtyckie oraz rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. Termin usunięcia awarii na razie nie jest znany.


W związku ze zdarzeniem ilość ciepła dostarczanego przez koncern FORTUM Zabrzańskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej została ograniczona o ok. 1/3 (z 90 MW do 60MW).

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze