„ART na stART”. W galerii MOK wystawa prac dyplomowych uczniów z zabrzańskiego “plastyka”

fot. MOK w Zabrzu (FB)

„ART na stART” to wystawa wyróżnionych prac dyplomowych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu. Można ją zwiedzać w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu od wtorku, 23 lutego.

Na wystawie prezentowane są prace siedmiu uczniów z trzech specjalizacji: aranżacji wnętrz, fotografii artystycznej, projektowania graficznego oraz
rysunku i malarstwa, które powstawały w ramach aneksów dyplomowych.

Mamy przyjemność zaprezentować młodych, zdolnych i ambitnych twórców, którzy po zakończeniu nauki w Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu stoją na starcie życia zawodowego, dalszej edukacji oraz rozwijania swoich artystycznych pasji – komentuje Katarzyna Flak, dyrektor MOK w Zabrzu.


“ART na stART” to zestaw prac dyplomowych nagrodzonych przez Państwową Komisję Egzaminacyjną, jako prace wyróżniające się, a to tylko część prac dyplomowych z całego rocznika 2019/2020. Rokrocznie absolwentami szkoły w Zabrzu-Kończycach zostaje około 30 specjalistów sztuk plastycznych.

Z powodu pandemii po raz pierwszy w historii odwołano „Dyplomarium”, czyli wystawę wszystkich prac dyplomowych, tym bardziej warto wybrać się do galerii zabrzańskiego MOK, by oglądnąć choć część z nich.

Na wystawie można zobaczyć szeroki i różnorodny zakres prac. Zaprezentowane zostały projekty z aranżacji wnętrz, w których absolwentki Martyna Grzybowska oraz Wiktoria Kudyba pokazują, w jaki sposób kreatywna ingerencja w przestrzeń zmienia nasze otoczenie. Następnie cykle fotograficzne Natalii Gach oraz Mai Walkowiak, a także prace z zakresu projektowania graficznego Zofii Czech, Sebastiana Majchrzyka i Szymona Wacławczyka.

Wystawę można zwiedzać w reżimie sanitarnym w Galerii MOK od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 15:00. Jednocześnie ekspozycję oglądać może sześć osób. Osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się z Regulaminem organizacji wydarzeń w MOK (www.mok.art.pl).

Galeria MOK w Zabrzu: ul. 3 Maja 91a.

(żms)/UM Zabrze
fot. arch. MOK w Zabrzu (fb)/zdjęcie poglądowe