Akcja rozdawania maseczek trwa. W sklepach, kinach i kościołach nadal będą obowiązkowe


Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu nie ustaje w prowadzeniu swojej akcji rozdawania masek. W czwartek maseczkobus stanął przy ul. Jaskółczej 37 przy parafii pw. św. Krzyża na os. Janek.

Podobnie jak w innych dzielnicach Zabrza, tak i teraz, wśród mieszkańców naszego miasta rozdano tysiąc bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku.

Maseczki i upominki z okazji Dnia Dziecka

W najbliższą sobotę Maseczkobus Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaparkuje w Parku Śląskim. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, 30 maja, maskotka Muzeum – Szczurek i maskotka Parku Śląskiego – wiewiórka Baśka będą rozdawać maseczki i drobne upominki najmłodszym mieszkańcom Śląska.


Akcja będzie prowadzona przy Żyrafie w godzinach od 11:00 do 13:00. Partnerem akcji jest Park Śląski i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Maski nie przestaną być obowiązkowe

Chociaż od soboty w przestrzeni publicznej będzie można poruszać się bez obowiązkowej osłony na usta i nos, pod warunkiem zachowania 2-metrowej odległości, maski trzeba założyć przebywając w autobusach i tramwajach, w sklepach, kinach i teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach i urzędach (jeśli musimy się tam pojawić osobiście).

Zakażeń przybywa

Mimo wprowadzania przez rząd kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, warto wziąć pod uwagę fakt, że na całym Śląsku, a także w Zabrzu, sytuacja epidemiczna nadal jest poważna. W województwie mamy już 7659 wykrytych zakażeń, a w naszym mieście jest 208 osób z SARS-COV-2 (stan na 27.05.). Liczba ta stale rośnie.

Do czwartku, 28 maja, w kopalni Sośnica wykryto zakażenia u 457 zatrudnionych.

(nmm)
fot. UM Zabrze