91 wniosków do Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. O co wnioskują mieszkańcy?

Zakończył się czas składania wniosków w ramach ósmej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Według stanu na 27 lipca mieszkańcy złożyli 91 wniosków. To 13 projektów ogólnomiejskich i 78 dzielnicowych.

Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się m.in.: boiska sportowe, tężnia, “siłownie pod chmurką” i place zabaw. Zakładany limit wydatków na projekty z bieżącej edycji budżetu obywatelskiego to 5 mln 725 tys. zł. Kwota ta podzielona zostanie na 18 puli dzielnicowych oraz pulę ogólnomiejską o wartości 1 mln zł.

Warto przypomnieć, że w dotychczasowych siedmiu edycjach ZBO złożonych zostało ponad 650 winsoków. Dzięki 166 tys. głosów aż 133 projekty zostały wybrane do realizacji.

Większość już służy mieszkańcom. Na realizację tych zadań w latach 2015-2021 wydaliśmy ponad 28 mln zł. To m.in. takie projekty, jak Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego, boisko piłkarskie w Mikulczycach, plac zabaw w Zaborzu czy I etap ścieżki rowerowej łączącej Biskupice z Zaborzem.


Więcej informacji o ósmej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć TUTAJ. Początek głosowania nastąpi 7 października, a jego wyniki poznamy 29 października.

Ważne: Z uwagi na to, że wnioski mogły zostać wysłane pocztą (a liczy się data stempla pocztowego), liczba wniosków może się jeszcze nieznacznie zmienić.

Szczegółowy terminarz ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego znajduje się na plakacie.