89. urodziny Janoscha. Darmowa wycieczka po najważniejszych miejscach pisarza

Zabrzański magistrat zaprasza do kolejnego wspólnego świętowania, tym razem już 89. urodzin Horsta Eckerta, czyli Janoscha – jednego z najpopularniejszych autorów bajek dla dzieci, honorowego obywatela naszego miasta.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji związanych z obchodami kolejnej rocznicy urodzin Horsta Eckerta.

Świętowanie rozpocznie się 11 marca, czyli w dniu urodzin Jubilata. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu przy ul. Cmentarnej 7 odbędzie się dziecięcy plener plastyczny „Janosch – Drogowskazy”, który będzie inspirowany dziełami popularnego autora.


Na finał urodzin, który zaplanowano 21 marca, zorganizowana zostanie bezpłatna wycieczka „Śladami Janoscha”.

Oprowadzać będzie Dariusz „Gryzok” Walerjański, który pokaże najważniejsze miejsca w Zabrzu związanie z Horstem Eckertem: pozostałości ulicy Piekarskiej, kościół pw. św. Jadwigi, szkołę na Zandce, stalowy dom czy fragmenty ulicy Wolności. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 marca (decyduje kolejność) w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przy ul. Brodzińskiego 4 (tel.: 32 271 04 74, e-mail: copzabrze@gmail.com).

Niestety impreza „Janosch wśród dzieci”, planowana pierwotnie na 9 marca w Teatrze Nowym w Zabrzu, z przyczyn niezależnych od organizatora została przełożona. O nowym terminie spektaklu przygotowanego przez dzieci z zabrzańskich przedszkoli i szkół miasto poinformuje w najbliższym czasie.

(żms)/UM Zabrze
fot. arch. UM Zabrze (ZSP nr 16, ulica Cmentarna 7, Zandka, Zabrze)