29. finał WOŚP w Zabrzu. Bezpłatny autobus do AnimalWorld, koncerty on-line i Światełko do Nieba

29. Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia. W Zabrzu wydarzenie zaplanowano na terenie mini zoo AnimalWorld. Można dojechać tam bezpłatnym autobusem.

Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych, które są szczególnie ważne w czasie pandemii. Po raz dziewiąty partnerem w wielkiej zbiórce WOŚP będzie Mastercard. Firma dostarczy eSkarbonkę – technologicznie zaawansowane i wygodne narzędzie, umożliwiające kwestowanie na rzecz Fundacji w Internecie.

Tym razem Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Kweście Wielkiej Orkiestry towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne sztaby. W Warszawie w studiu telewizyjnym na placu Defilad odbędą się koncerty (m.in. zespołów Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi). Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godzinie 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.


28. finał WOŚP w Zabrzu

Podczas zabrzańskiego finału WOŚP odbędzie się m.in. koncert online, w trakcie którego zagrają m.in.: Stonage Full Of Sun, The Branchers oraz Kapela góralska Karpackie Zbóje.

O godzinie 20:00 tradycyjnie odbędzie się również Światełko do Nieba w wykonaniu Teatru Ognia Nam-Tara. Pokaz odbędzie się na terenie AnimalWorld w Zabrzu – Makoszowach (ul. Karola Niedoby 11). Będzie on emitowany na żywo na profilu Sztabu WOŚP w Zabrzu na Facebooku.

W niedzielę, 31 stycznia, jeździł będzie bezpłatny BUS z ul. Goethego 3 przy PEC do AnimalWorld.

Pierwszy wyjazd z PEC o godzinie 10:00, a następnie co godzinę do godziny 20:00. Pierwszy wyjazd powrotny z AnimalWorld o godzinie 10:30, następnie co godzinę do godziny 20:30. Pierwszeństwo w busie mają oczywiście wolontariusze. Na miejscu będzie czekała dla wszystkich wolontariuszy ciepła herbata oraz pyszne ciastko.

Na ulicach miast ma się pojawić 120 tys. wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry.

Oczywiście z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych – podkreśla Anna Orzech, rzeczniczka prasowa WOŚP. – Ze względu na pandemię mamy jednak wiele innych form, dzięki którym będzie można zbierać pieniądze. Mam tu na myśli m.in. puszki stacjonarne, które są dostępne w różnych instytucjach czy sklepach w całej Polsce. W tym roku udało się już zapisać już blisko 7 tysięcy takich puszek.

Czym jest sztabowa puszka stacjonarna?

To tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego opiekuna i lokalu. Jeśli firma chce postawić ją w swojej siedzibie, musi się zgłosić do sztabu lub przez portal iwolontariusz.wosp.org.pl. Jak to zrobić?

Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji
Wybierz ścieżkę DLA FIRM i WYDARZEŃ
Zobaczysz dwa przyciski: Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) – składam wniosek oraz Skarbonka firmowa (zbiórka online) – załóż natychmiast
Wybierz jeden z wariantów – strona przeniesie Cię do odpowiedniego formularza.

Puszki stacjonarne w Zabrzu:

 • SILESIA JEANS ZABRZE przy kasie, Szkubacza 1 41-800 Zabrze, Sztab nr: 3666, Fundacja z Pasją;
 • Salon Play Zabrze Platan biurko konsultanta, Pl. Teatralny 12 41-800 Zabrze, Sztab nr: 6096, P4 sp z o.o.
 • Informacje o e-skarbonce można znaleźć TUTAJ.

  Siedziba Sztabu WOŚP w Zabrzu działający przy Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży “Wielka Flota Zjednoczonych Sił” mieści się przy ul. Dworcowej 9/16 (pierwsze piętro). Czynny jest w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 14.00 – 18.00. Ze Sztabem WOŚP w Zabrzu można skontaktować się mailowo pod adresem: sztabwospzabrze@gmail.com, a najświeższe informacje publikowane są na profilu Sztab WOŚP Zabrze na Facebooku.

  Tam przeczytamy m.in. o tym, że z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa nie odbywa się coroczny Bieg dla WOŚP na żywo, ale organizatorzy zachęcają do wzięcia w nim udziału w inny sposób – w formie wirtualnej. Każdy opłacony uczestnik biegu może pobiec w dowolnym miejscu trasę 3 km lub 6 km w okresie 29-31 stycznia br. (piątek – niedziela). Po przebiegnięciu określonego limitu organizatorzy proszą o wysłanie screenu z zaznaczoną trasą wraz z datą biegu. Chętne osoby mogą też przesłać pozytywne fotki z trasy biegu, z których utworzony zostanie album – V Zabrzański Bieg Dla WOŚP.

  (żms)/UM Zabrze
  fot. Grzegorz Kucharski Fotografia/Sztab WOŚP w Zabrzu (FB)