Śmiertelny wypadek, za kierownicą nietrzeźwy kierowca. Zginął pasażer siedzący na tylnej kanapie

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu. Nietrzeźwy kierujący volkswagenem wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia jeden z pasażerów zmarł na miejscu.

Do wypadku drogowego doszło w niedzielę po 23.00 na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący volkswagenem, który jechał od Mikulczyc w kierunku Rokitnicy utracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo.

Samochodem podróżowało 3 mężczyzn. Niestety 31-letni pasażer, który siedział na tylnej kanapie zginął na miejscu.

Ofiara po wypadku znajdowała się poza pojazdem, dlatego początkowo śledczy mieli wątpliwości, czy był to przypadkowy przechodzień, czy też osoba ta jechała w rozbitym aucie.

Zaraz po zdarzeniu kierujący i drugi z mężczyzn zostali poddani badaniu trzeźwości. Badanie wskazało, że każdy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pierwszy z nich z urazem głowy został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem zabrzańskiej policji, a pasażer trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki i technik kryminalistyczny. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i trzeźwość za kółkiem. Zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze