Kolejny zawracający na DK 88 doprowadził do zderzenia. Nie skutkują ani apele, ani barierki

Policja czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek na DK 88. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem chciał zawrócić w niedozwolonym miejscu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym seatem.

Na czas trwania policyjnych czynności droga była całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło około 8.30 na 25 km drogi krajowej 88. 65-letni kierujący volkswagenem, jadąc w stronę Gliwic, chciał zjechać w zjazd w ulicę Mikulczycką, który znajdował się po drugiej stronie czteropasmowej drogi. W tym celu w miejscu niedozwolonym, z prawego pasa zaczął wykonywać manewr zawracania i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym w tym samym kierunku lewym pasem seatem.

Pasażerka seata z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, technik kryminalistyczny i strażacy.

Na czas trwania policyjnych czynności droga była całkowicie zablokowana. Policjanci dla podróżujących wytyczyli objazdy. Kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał, że byli trzeźwi. Kierującemu volkswagenem policjanci zatrzymali prawo jazdy. (KMP Zabrze)