Od gliwickiej Radiostacji do wieży ciśnień w Zabrzu. Przed nami rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

fot. J. Szymik/UM Gliwice (Radiostacja), UM Zabrze (wieża ciśnień)

Rajd dwóch Wież – czyli wyprawa rowerowa do gliwickiej Radiostacji i wieży ciśnień w Zabrzu – to motyw przewodni rajdu, który zaplanowano na sobotę, 11 maja. Uczestnicy mogą przebrać się za ulubioną postać z trylogii Tolkiena.

Zabrzańska Biblioteka, Zabrzańska Masa Krytyczna, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach i Rowerowe Gliwice spotkają się na wspólnej literackiej i rowerowej drodze.

Czeka nas Odjazdowy Bibliotekarz, tym razem zwany „Rajdem dwóch Wież”. Już 11 maja czeka nas wspólny przejazd. Gliwice zbierają się o 10:00 na placu Krakowskim i o 10:30 ruszają spod I wieży Radiostacja – zapowiadają organizatorzy.

W Zabrzu spotykamy się o godzinie 11.00 na ul. Na Łuku (Maciejów), a potem wspólnie dojeżdżamy do II wieży – Wieży Ciśnień, gdzie będzie na Nas czekało kilka niespodzianek

– dodają.

Jeśli do rajdu mają ochotę przyłączyć się Hobbici, Elfy, Krasnoludy, Czarodzieje, Orkowie – nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. – Jedynie Orki prosimy o odpowiednie zachowanie – zaznaczają organizatorzy.

Już teraz możecie szykować swoje jednoślady i – kto chętny – odpowiednie stroje rodem z trylogii Tolkiena. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

(żms)
fot. Radiostacja – Jakub Szymik/UM Gliwice, Wieża Ciśnień – UM Zabrze