Zwierzaki z zabrzańskiego Schroniska czekają na adopcję. Można też wesprzeć organizację

Planujesz powiększenie rodziny o czworonożnego przyjaciela? Nie kupuj – adoptuj. W naszym mieście działa nowoczesny obiekt schroniska dla bezdomnych zwierząt, skąd można przygarnąć jednego z podopiecznych.

Pracownicy i wolontariusze włożyli ogrom pracy w przeprowadzkę prawie 170 zwierzaków. Wszystkie zwierzaki, które tam mieszkają z utęsknieniem czekają na nowy, kochający dom. Dlatego też każdego, kto myśli o adopcji psa albo kota, a także tych, którzy nie mogą zwierzaka adoptować, ale chcieliby wesprzeć Schronisko, miasto zachęca do kontaktu z organizacją, a także do odwiedzenia jej strony internetowej.

Na www.psitulmnie.pl znajdziemy m.in. zdjęcia wszystkich podopiecznych „Psitula” (także seniorów), podstawowe zasady, które trzeba spełnić przy adopcji, informacje nt. Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, a także dane kontaktowe itp.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt to z pewnością miejsce, o którym wszyscy powinni wiedzieć szukając swojego zaginionego zwierzaka lub pragnąc zaoferować nową rodzinę bezdomnemu psu lub kotu. W zabrzańskim zwierzętami opiekuje się wyszkolona załoga, pomagają też wolontariusze. Dzięki ich zapałowi zwierzaki mają szansę na socjalizację, wyjście na spacer, pielęgnację oraz znalezienie nowego domu.

(żms)/UM Zabrze
fot. Paweł JaNic Janicki