Zuchwałe kradzieże łańcuszków. Sprawca był już notowany, na trzy miesiące trafił do aresztu

Będący po służbie policjant z zabrzańskiej “piątki” zatrzymał złodzieja. Mężczyzna na przełomie czerwca i lipca dwukrotnie dokonał zuchwałej kradzieży łańcuszków.

Ta sytuacja kolejny raz pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę – praca nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru. W minioną sobotę spostrzegawczością wykazał się funkcjonariusz z V Komisariatu Policji w Zabrzu.

Krótko przed godziną 12:00 w rejonie ul. Powstańców Śląskich rozpoznał mężczyznę, który rysopisem odpowiadał sprawcy dwóch zuchwałych kradzieży łańcuszków i portfela

– relacjonuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.


Mundurowy powiadomił dyżurnego zabrzańskiej Komendy, który skierował na miejsce patrol policji. Widząc, że podejrzany zaczął się przemieszczać, osobiście skontaktował się zmierzającymi na interwencję kolegami, przekazując informację o jego aktualnym położeniu.

Dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji, policjantom udało się zatrzymać złodzieja. Wartość strat skradzionych przedmiotów wynosi około 5 tysięcy złotych. Jak się okazało, 45-letni mężczyzna był już wcześniej notowany – informuje Strzodka.

Za kradzież zuchwałą podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd, który na wniosek policji oraz Prokuratury aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze