Zorganizowana grupa przestępcza działała w centrum Zabrza. Podrabiali perfumy na dużą skalę

Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się podrabianiem perfum na szeroką skalę. Zatrzymano 6 osób, zamieszanych w proceder, przechwycono też 2,5 tysiąca sztuk „markowych” pachnideł.

Kilka dnia temu Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami.

Policjanci w skoordynowanych działaniach wkroczyli jednocześnie do 4 mieszkań oraz pomieszczeń magazynowych zatrzymując dwóch mężczyzn i cztery kobiety. Zatrzymani są mieszkańcami Zabrza i tutaj od 2018 roku prowadzili swój przestępczy proceder – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W jednym z biurowców w centrum Zabrza grupa posiadał magazyn, w którym przechowywała podrobione perfumy. Policjanci zabezpieczyli w nim blisko 2,5 tysiąca perfum z podrobionymi znakami towarowymi

– dodaje Bijok.

W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli również 28 tysięcy złotych w gotówce, laptopy, telefony oraz dwa samochody. Łącznie na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 67 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, handel podróbkami odbywał się przez Internet, głównie przez portale ogłoszeniowe i społecznościowe. Za wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze