Znęcał się nad żoną, podsłuchiwał i śledził. Sprawca przemocy objęty policyjnym dozorem

Podejrzany o przemoc domową mężczyzna nie tylko atakował swą żonę fizycznie i psychicznie. Śledził ją też oraz podsłuchiwał w samochodzie i w pracy.

Koszmar kobiety trwał od 2018 roku. Ostatnio przerwali go policjanci z V komisariatu.

Istotnym aspektem przemocy było kontrolowanie. Podejrzany był nawet w stanie zainstalować w samochodzie swojej żony urządzenie służące do jej podsłuchiwania i śledzenia. Ponadto w trakcie awantury, wyzywał, poniżał, a nawet fizycznie atakował swoją żonę, szarpiąc, wykręcając ręce i dusząc ją – poinformował sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W przeszłości mężczyzna był już notowany przez policjantów za zainstalowanie urządzenia podsłuchującego w miejscu pracy swojej żony oraz kierowania gróźb karalnych pod adresem jej znajomego. Jak pokazał czas, 54-latek nie potrafił się zmienić

– dodaje Bijok.

Sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej piątki. W miniony piątek mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Mężczyznę obowiązuje również zakaz zbliżania się do żony i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia – informuje oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px