Znęcał się nad żoną i dzieckiem od 4 lat. Musiał opuścić mieszkanie, ma zakaz zbliżania się do rodziny

fot. zdj. poglądowe

Znęcał się nad swoją żoną i (obecnie) 5-letnim synem od października 2017 roku. 27-letni oprawca został zatrzymany przez policjantów z drugiego komisariatu i objęty policyjnym dozorem.

Mężczyzna znany był z nadużywania alkoholu. W trakcie awantur, kiedy był pod jego wpływem, wyzywał, poniżał, a nawet fizycznie atakował swoją żonę, popychając ją i szarpiąc. Nie oszczędził nawet swojego własnego dziecka, które – gdy przemocowe zachowania podejrzanego się ujawniły – najprawdopodobniej musiało mieć około roku.

Mężczyzna swoją agresję wyładowywał na synu, którym potrząsał, a nawet zdarzało mu się go przyduszać. Kika dni temu po kolejnej awanturze kobieta postanowiła zgłosić sprawę na policję. Zbieraniem materiału dowodowego przeciwko 27-latkowi zajęli się kryminalni z zabrzańskiej dwójki – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoją 25-letnią żoną oraz 5-letnim synem.

Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Mężczyznę obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia – podsumowuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px