Zmiana organizacji ruchu wokół zabrzańskich cmentarzy. Warto zwracać uwagę na oznakowanie

Zmiana organizacji ruchu wokół zabrzańskich nekropolii. W nocy z piątku na sobotę (28/29.10) drogowcy wprowadzą modyfikacje, które będą obowiązywały do północy 1 listopada.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniach 29.10 – 01.11.2022 r. na drogach miasta Zabrze wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy zlokalizowanych przy ulicach:

– ul. Rogoźnicka – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Obrońców Westerplatte do ul. Mendego;

– ul. Pokoju – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Ciupki;

– ul. Budowlana – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Wyszyńskiego do łącznika ul. Budowlanej z ul. Kosmowskiej;

– ul. Kopalniana – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Ofiar Katynia do garaży zlokalizowanych w ciągu ul. Kopalnianej;

– ul. św. Józefa i ul. Czołgistów – jeden kierunek ruchu od ul. Roosevelta do ul. Matejki, jeden kierunek na ul. Lubelskiej od ul. Czołgistów do ul. Wita Stwosza, jeden kierunek na ul. Ptasiej od ul. Biniasa do ul. św. Józefa, jeden kierunek na ul. jasnej od ul. Wita Stwosza do ul. Ptasiej;

– ul. Cmentarna – dopuszczenie do parkowania pojazdów w rejonie cmentarza;

– ul. Staromiejska – jeden kierunek ruchu na odcinku od posesji nr 46 do skrzyżowania z ul. Trocera.

Dla odwiedzających cmentarz przy ul. Płaskowickiej, w dniach od 29.10 do 01.11.2022 r. w godzinach od 8.00 do 21.00 dzięki uprzejmości Fortum Silesia S.A. zostanie udostępniony parking zakładowy Fortum przy ul. Wolności 416.

Możliwy też będzie postój na terenie wokół kościoła św. Franciszka.

(żms)/MZD Zabrze
fot. px/zdjęcie poglądowe