Zmiana organizacji ruchu wokół zabrzańskich cmentarzy. Ulice będą jednokierunkowe

Wokół zabrzańskich cmentarzy ze względu na zbliżające się święto, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Inną, niż zwykle, drogą trzeba będzie jeździć przez dwa dni – 31 października oraz 1 listopada.

W tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie – utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach przycmentarnych.

W dniach 31.10 – 01.11 na drogach w rejonie nekropolii wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego:

– ul. Rogoźnicka – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Obrońców Westerplatte do ul. Mendego;

– ul. Pokoju – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Ciupki;

– ul. Budowlana – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Wyszyńskiego do łącznika ul. Budowlanej z ul. Kosmowskiej;

– ul. Kopalniana – jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Ofiar Katynia do garaży zlokalizowanych w ciągu ul. Kopalnianej;

– ul. św. Józefa i ul. Czołgistów – jeden kierunek ruchu od ul. Roosevelta do ul. Matejki, jeden kierunek na ul. Lubelskiej od ul. Czołgistów do ul. W. Stwosza, jeden kierunek na ul. Ptasiej od ul. Biniasa do ul. św. Józefa, jeden kierunek na ul. Jasnej od ul. W. Stwosza do ul. Ptasiej;

– ul. Cmentarna – dopuszczenie do parkowania pojazdów w rejonie cmentarza;

– ul. Staromiejska – jeden kierunek ruchu na odcinku od posesji nr 46 do skrzyżowania z ul. Trocera.

Zmiany w organizacji ruchu w rejonach cmentarzy wprowadzone będą w godzinach nocnych z poniedziałku na wtorek, tj. 30/31 października, i będą obowiązywały do 1 listopada, do północy.

Dla odwiedzających cmentarz przy ul. Płaskowickiej, 31 października i 1 listopada udostępniony zostanie parking przy ul. Wolności 416.

(żms)/KMP Zabrze, MZD Zabrze