Zmiana na stanowisku komendanta zabrzańskiej straży pożarnej. Kim jest nowy dowódca pożarników?

Straż pożarna w Zabrzu ma nowego komendanta. St. bryg. Kamil Kwosek przeszedł na emeryturę, a na stanowisku zastąpi go st. bryg. Tomasz Bajerczak.

Uroczystość z okazji zdania i przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu odbyła się w poniedziałek, 22 lutego.

Po przyjęciu meldunku przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jacka Kleszczewskiego i powitaniu gości, odczytano akt odwołania dotychczasowego Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu st. bryg. Kamila Kwoska, w związku z jego przejściem na zaopatrzenie emerytalne. Następnie odczytano akt powołania na to stanowisko st. bryg. Tomasza Bajerczaka, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku naczelnika Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach – poinformował st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik KM PSP Zabrze.


Podczas uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach nadbryg. Jacek Kleszczewski podziękował za służbę st. bryg. Kamilowi Kwoskowi, także życzył również nowemu Komendantowi Miejskiemu st. bryg. Tomaszowi Bajerczakowi sukcesów na nowo objętym stanowisku – dodaje Strugacz.

St. bryg. Tomasz Bajerczak od 1999 roku związany był z opatowską strażą pożarną. W swojej karierze zajmował m.in. stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie, a także Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. (za remiza.com.pl)

(żms)/KM PSP Zabrze
fot. kpt. Piotr Zwarycz