Zmasowana akcja policji na terenie trzech województw. Na autostradzie A4 skontrolowano ponad 1200 osób

Policjanci z Gliwic i Zabrza, a także z komisariatu autostradowego zaangażowani byli w działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Na szczęście niemal wszyscy kontrolowani kierowcy okazali się trzeźwi. Tylko 2 z ponad 1200 przebadanych jechało pod wpływem alkoholu.

To oczywiście wciąż o dwóch za dużo…

Policyjne działania prowadzone były na autostradzie A4 przebiegającej przez teren województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego.

W ciągu trzech godzin akcji mundurowi skontrolowali ponad 1200 kierowców. W jednym przypadku 39-letni kierujący Iveco miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu, a drugi z nieodpowiedzialnych mężczyzn kierujący zestawem pojazdów blisko pół promila – informuje Śląska Policja.

O tym, jak duże zagrożenie na drodze stanowią pijani kierowcy, nie trzeba nikogo przekonywać. Wsiadając za kierownicę po alkoholu, narażamy życie swoje, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

W pierwszych dziesięciu miesiącach 2022 roku w województwie śląskim nietrzeźwi kierujący byli sprawcami 68 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 80 zostało rannych.

Policja przypomina, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących – zaznacza Śląska Policja.

(żms)/Śląska Policja
fot. Śląska Policja