Zjeżdżając na parking marketu na chodniku potrącił seniorkę. Kobieta trafiła do szpitala

W rejonie sklepu Biedronka przy ul. Szczęść Boże 6 doszło do potrącenia. Idąca chodnikiem 72-latka znalazła się “na drodze” samochodu zjeżdżającego na parking sklepu. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala.

Informację o tym zdarzeniu drogowym zabrzańscy policjanci otrzymali w środę o godzinie 15.49.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kobieta została uderzona przez wyjeżdżającego na parking mercedesa. Policjanci zabrzańskiej drogówki poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie 27-letniego kierującego mercedesa. Badanie wskazało, że mieszkaniec Rudy Ślaskiej był trzeźwy – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W wyniku zdarzenia poszkodowana z podejrzeniem złamania nogi oraz ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala

– dodaje Bijok.

Czynności w sprawie trwają, a zabrzańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy również o noszeniu odblasków, które powoduję, że szczególnie przy słabej widoczności i po zmierzchu pieszy jest lepiej widoczny. Wzmożona koncentracja i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i parkingów, a także widoczność pieszego wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – radzi oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze