Ze “Studenciakiem” można jeździć Kolejami Śląskimi przez miesiąc tylko za złotówkę

Zbliża się rozpoczęcie roku akademickiego. Świeżo upieczonym żakom przypominamy, by w natłoku spraw nie zapomnieli o zakupie biletu miesięcznego „Studenciak” ze specjalnej oferty Kolei Śląskich. Od 1 października w SkyCash za złotówkę.

Oferta Studenciak została po raz pierwszy uruchomiona w 2017 roku, w ramach kampanii „Rok Studenta”. Od tego momentu przewoźnik chce co roku zachęcać studentów pierwszego roku, by przy wybieraniu środka transportu w swoich podróżach na uczelnię wzięli pod uwagę pociąg.

W tym celu wszystkim osobom zaczynającym swoją przygodę ze studiami Koleje Śląskie oferują bilet miesięczny za symboliczną złotówkę.

Oferta Studenciak obejmuje całą sieć połączeń, z wyjątkiem pociągów specjalnych, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz odcinka Chałupki – Bohumin. Bilet można zakupić za pomocą aplikacji Skycash i jest on ważny od razu po zakupie. Co istotne, Studenciak będzie dostępny w tym kanale sprzedaży przez cały październik, a jego okres ważności wynosi miesiąc. Czyli – dla przykładu – bilet kupiony 5 października będzie ważny do 4 listopada.


W trakcie kontroli oprócz biletu niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie studiów – legitymacji studenckiej lub zaświadczenia dostępnego na stronie internetowej przewoźnika w zakładce Dla Podróżnych – Oferty – Studenciak. Tam także dostępny jest szczegółowy opis oferty Studenciak.

Łącznie w 2017 roku z promocji skorzystało ponad 3000 studentów, a w 2018 liczba ta zwiększyła się do prawie 4000.

Za całość kampanii „Rok Studenta” Koleje Śląskie zostały nagrodzone Laurem Studenckim w kategorii „Organizacja Przyjazna Studentom”. – Mamy nadzieję, że również w tym roku uda nam się zachęcić dużą część studentów do korzystania z kolei podczas codziennych podróży do domu i na uczelnię – mówi Magdalena Iwańska, rzeczniczka Kolei Śląskich. – Zgodnie z danymi z lat ubiegłych można zauważyć, że coraz więcej studentów przekonuje się do takiej formy podróżowania. Liczymy zatem, że wielu z nich zostanie z nami na dłużej i będzie traktowała kolej jako naturalny środek transportu. Zachęcamy wszystkich studentów pierwszego semestru, pierwszego roku studiów do tego, by za symboliczną złotówkę zdecydowali się na przetestowanie jak podróżuje się pociągiem i czy sprawdza się on nie tylko przy codziennych podróżach na zajęcia, ale również np. podczas weekendowych podróży – dodaje Iwańska.