Zdarzenia z udziałem motocyklistów kończą się obrażeniami. Działania „Motocykl” w Zabrzu

Zabrzańscy policjanci prowadzili na drogach naszego miasta działania „Motocykl”. Podczas działań kontrolowali kierujących motocyklami i motorowerami.

„Motocykl” to policyjne działania, których celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas działań zwracają uwagę właścicielom jednośladów, na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. W trakcie prowadzonej w czwartek akcji mundurowi skontrolowali 32 kierujących jednośladami.

Niestety zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze kończą się bowiem poważnymi obrażeniami.

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze