Zawracając na DK88 zderzył się ze strażą pożarną. Jechała do wypadku samochodu, który… też zawrócił

W poniedziałek rano na DK88 dwóch kierowców zdecydowało się zawracać na podwójnej ciągłej każdorazowo powodując zdarzenie drogowe. Najpierw kierujący fiatem ducato doprowadził do zderzenia z mazdą. Kiedy policjanci prowadzili czynności przy wypadku, pół kilometra dalej doszło do kolejnej kolizji.

Czekający w korku kierujący postanowił zawrócić w miejscu niedozwolonym i doprowadził do zderzenia z samochodem straży pożarnej. Kierowcy byli trzeźwi. Czynności w sprawie trwają.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek rano, na zabrzańskim odcinku drogi krajowej 88 w rejonie Biskupic. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni kierujący fiatem ducato jadąc w kierunku Gliwic, w miejscu niedozwolonym postanowił zawrócić w stronę Bytomia. W wyniku wykonywanego z prawego pasa manewru, doprowadził do zderzenia z jadącą lewym pasem w kierunku Gliwic mazdą. Na miejsce zostali skierowani policjanci zabrzańskiej drogówki, straż pożarna, a także załoga karetki pogotowia.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]42-letni pasażer mazdy z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala. Kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że byli trzeźwi.[/perfectpullquote]

Droga na Gliwice została zablokowana, a mundurowi skierowali ruch w obu kierunkach, na drugą stronę jezdni. Niestety, nie usatysfakcjonowało to wszystkich kierujących. Jeden z nich tuż przed zwężeniem postanowił w miejscu niedozwolonym zawrócić. W trakcie tego manewru kierujący fordem doprowadził do zderzenia z pojazdem służbowym straży pożarnej. W tym zdarzeniu kierujący fordem został ukarany mandatem karnym. DK 88 została całkowicie zablokowana na czas obsługi zdarzeń, a policjanci kierowali pojazdy na zjazd w ul. Ziemską i w ul. Mikulczycką.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze