Zawarto umowę na wykończenie czwartej trybuny zabrzańskiego stadionu. Kiedy będzie gotowa?

Już wiosną przyszłego roku powinna być gotowa czwarta, brakująca trybuna zabrzańskiej Areny przy ul. Roosevelta. Zawarto umowę na wykonanie prac wykończeniowych i instalacyjnych, które zrealizuje Mostostal Zabrze GPBP.

Zakres działań obejmuje, w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, roboty wykończeniowe, instalacyjne z wyposażeniem obiektu, przyległym zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu oraz modernizacją systemów stadionowych na stadionie. Wedle zapisów umowy, prace powinny zostać zrealizowane w ciągu 11 miesięcy od dnia podpisania umowy – dokładny termin wyznaczono na 15 marca 2025 roku.

Mostostal Zabrze GPBP to sprawdzony i doświadczony wykonawca, który w przeszłości uczestniczył w realizacji I etapu przebudowy stadionu, a obecnie kończy budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży w trybunie południowej obiektu. Wartość umowy wynosi prawie 59 milionów złotych. Czwarta trybuna zwiększy liczbę miejsc na stadionie z 24,5 tysiąca do 32 tysięcy.

W nowej części powstaną także szatnie z kompleksem odnowy biologicznej, siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego i Klubu Biznesu, restauracja, loże biznesowe oraz miejsca dla dziennikarzy.

Zabrzański stadion to miejsce gdzie swoje mecze rozgrywa najbardziej utytułowany klub piłkarski w kraju, czternastokrotny Mistrz Polski, Górnik Zabrze. Dziś kibice korzystają z komfortowych trzech trybun, jednak zgodnie z planem budowa tego pięknego obiektu, który jest jedną z wizytówek Zabrza, zostanie dokończona. Warto przypomnieć, że inwestycja pierwotnie została podzielona na dwa etapy, aby umożliwić zawodnikom korzystanie ze stadionu nawet w czasie prowadzonych prac. Realizacja drugiego etapu, polegająca na budowie czwartej trybuny, jest właśnie w fazie realizacji.

Według założeń, kibice Górnika Zabrze będą mogli cieszyć się dokończonym stadionem wiosną przyszłego roku.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze