Zatrzymany z narkotykami i kradzioną whisky. 25-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności

Poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku więzienia został zatrzymany w Zabrzu przez policyjnych wywiadowców. Trafi do zakładu karnego, będzie też – osobno – odpowiadał za kradzież alkoholu i posiadanie narkotyków, okres pozbawienia wolności może się w jego przypadku wydłużyć.

Do zatrzymania 25-latka doszło w środę wieczorem, po godzinie 20:00.

Na ulicy Górnośląskiej policyjni wywiadowcy zauważyli mężczyznę, który niósł dwie torby oraz zachowywał się w dziwny sposób. Policjanci obserwowali go chwilę, a wyraźna nadpobudliwość ruchowa mężczyzny wzbudziła ich podejrzenia. Gdy chcieli go wylegitymować, mężczyzna zaczął przed nimi uciekać, jednak szybko został dogoniony i zatrzymany – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


Jak się okazało, 25-latek miał powody do tego, aby obawiać się policjantów. Był poszukiwany, a w trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli przy nim narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany

– dodaje oficer prasowy.

To nie był koniec problemów mężczyzny. Wyszło bowiem na jaw, że w torbach miał 6 butelek whisky, które wcześniej ukradł w sklepach na terenie Katowic. Teraz młody zabrzanin trafi za kratki, gdzie spędzi najbliższe dwa i pół roku. Do tego czeka go również sprawa dotycząca posiadania narkotyków i kradzieży.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px