Zatrzymano dwie osoby. Ponad 300 krzaków marihuany zamurowane w piwnicach opuszczonych budynków

Aż 328 rosnących krzaków konopi oraz blisko 9 kilogramów suszących się już roślin zabezpieczyli policjanci z Zabrza na trzech plantacjach, które prowadzili wspólnie dwaj mężczyźni – 44-letni mieszkaniec Zabrza oraz 36-letni mieszkaniec Bielawy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy na plantacjach w Dąbrowie Górniczej, Bielawie (dolnośląskie) i w Skarżysku-Kamiennej (świętokrzyskie) zabezpieczyli prawie 9 kilogramów marihuany, 328 krzewów konopi oraz profesjonalny w pełni automatyzowany sprzęt wykorzystywany przy uprawie roślin.

Zlikwidowane przez mundurowych uprawy mieściły się w piwnicach nieużywanych budynków. Podejrzani, aby utrudnić wykrycie, zamurowywali wyjścia do plantacji, a proces uprawy był w pełni zautomatyzowany. Dlatego podczas prowadzonych czynności procesowych konieczne było przebijanie się przez ściany

– informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, które dotyczyły posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy i przygotowania do uprawy konopi innych niż włókniste – dodaje oficer prasowy.

Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zdecydował o tymczasowym areszcie dla obu zatrzymanych. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze