Zatrzymanie na gorącym uczynku zakończyło serię kradzieży. Włamał się do kiosku obok komisariatu

Kilka dni temu policjanci z zabrzańskiej jedynki zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do kiosków na terenie Zabrza. Jego łupem padały papierosy, słodycze a nawet zabawki. Podejrzany przyznał się do winy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy 29 sierpnia. Wtedy też 19-letni mieszkaniec Zabrza kolejny raz postanowił włamać się do kiosku. Tym razem wybrał punkt przy ulicy 3-go Maja, który jest oddalony zaledwie kilkadziesiąt metrów od komisariatu. Dzięki czujności mieszkańców policjanci zjawili się na miejscu, zanim 19-latek uciekł ze skradzionymi rzeczami – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Jak ustalili kryminalni z „jedynki” 19-latek na terenie Zabrza włamał się do pięciu kiosków. Kradł z nich głównie papierosy, ale również słodycze i zabawki.

Niestety skradzionych rzeczy nie udało się odzyskać. W trakcie policyjnych czynności zatrzymany przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać karze. Jednak o jej wysokości zadecyduje zabrzański sąd – dodaje oficer prasowy.


Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości był już karany za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze